Partnerstwo z Krajową Siecią Obszarów Wiejskich
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”
„Operacja pn.: "Wizyta studyjna dla pracowników i członków lokalnych grup działania z terenu woj. łódzkiego do LGD Partnerstwo Ducha Gór" współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”
Bezpłatna wizyta studyjna na teren LGD „Partnerstwo Ducha Gór" odbędzie się w dniach 4-7. 09. 2018 r.
Operacja pn. „Wizyta studyjna dla pracowników i członków lokalnych grup działania z terenu woj. łódzkiego do LGD Partnerstwo Ducha Gór". jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Formularz zgłoszeniowy, który jest warunkiem uczestnictwa w wyjeździe, należy wypełnić i przesłać drogą elektroniczną na adres lgdpodkowa@gmail.com. Termin nadsyłania zgłoszeń: 24 sierpnia 2018 r.
Formularz zgłoszenia na wyjazd (Rozmiar pliku: 112.08KB)
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”
„Operacja pn.: „Promocja i upowszechnianie walorów wsi” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”
Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej „Mroga” realizuje operację: „Promocja i upowszechnianie walorów wsi”. W ramach operacji zaplanowano organizację pięciu warsztatów fotograficznych prowadzonych przez wykwalifikowanego instruktora - każdorazowo dla dziesięcioosobowej grupy osób – z podziałem na grupy początkujących i średnio zaawansowanych. Każdy z warsztatów będzie zaplanowany w innych miejscach – ciekawych zakątkach województwa łódzkiego tak, aby zapewnić różnorodność plenerów. Za każdym razem tematyka warsztatów będzie ściśle związana z głównym celem operacji – promocją jakości życia na wsi oraz promocją wsi jako miejsca do życia i rozwoju zawodowego.
Warsztaty skierowane są do miłośników, amatorów fotografii, mieszkańców województwa łódzkiego, którzy pomimo swoich fotograficznych zamiłowań nie zawsze posiadają niezbędną wiedzę, żeby umieć posługiwać się sprzętem fotograficznym wykorzystując w pełni wszystkie jego możliwości i funkcje. Warsztaty zagwarantują im zdobycie wiedzy i wymianę opinii na nurtujące ich pytania z dziedziny fotografii, rozwijanie i pogłębianie pasji, doskonalenie umiejętności. Istotne jest tu zaangażowanie uczestników warsztatów w operację – to oni będą twórcami albumu fotograficznego, który będzie materiałem promocyjnym wsi dla szerokiego grona odbiorców w dłuższej perspektywie.
Po zakończonych warsztatach zostanie wydany Album fotograficzny – zbiór 50 najciekawszych fotografii jakie powstaną w czasie plenerów fotograficznych. Zaplanowaliśmy również organizację konkursu na 3 najlepsze fotografie, gdzie za pomocą mediów społecznościowych wszyscy będą mogli zagłosować na najlepsze zdjęcia i tym samym wybrać laureatów konkursu. Zwycięzcy oczywiście zostaną nagrodzeni.
Głównym celem operacji jest promowanie jakości życia na wsi, jej zrównoważonego rozwoju, pokazania wsi jako idealnego miejsca do życia i rozwoju zawodowego. Istotnym elementem jest włączenie mieszkańców województwa łódzkiego w realizację zadania poprzez ich kreatywną pracę i zaktywizowanie do pomysłowego działania. Realizacja tego celu przyczyni się nie tylko do zgromadzenia zbioru zdjęć promujących tereny wiejskie, piękno wiejskiego krajobrazu, które następnie zostaną wydane w formie publikacji, ale również zaangażuje mieszkańców województwa łódzkiego w projekt na etapie jego tworzenia.
Planowanym rezultatem jest promocja jakości życia na wsi, jej zrównoważonego rozwoju, pokazania wsi jako interesującego miejsca do życia i rozwoju zawodowego, a także aktywizacja mieszkańców województwa łódzkiego w realizację zadania poprzez ich kreatywną pracę i zachęcenie do pomysłowego działania. Efektem realizacji operacji jest 50 osób biorących udział w warsztatach, które otrzymają wiedzę i nabędą nowe umiejętności z dziedziny fotografii; powstanie albumu fotograficznego a w dalszej perspektywie – większe zainteresowanie odbiorców publikacji tematem rozwoju wsi, inwestycji i życia na terenach wiejskich.
Projekt realizowany jest w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, dwuletniego Planu Operacyjnego na lata 2016-2017 Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, w ramach Działania 13 PROW 2014-2020: Promocja zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich, zgodnie z Priorytetem 6 PROW na lata 2014-2020: Wspieranie włączenia społecznego, ograniczania ubóstwa i rozwoju gospodarczego na obszarach wiejskich. Projekt wpisuje się w Cel 3.1. KSOW na lata 2014-2020: Zwiększenie udziału zainteresowanych stron we wdrażaniu inicjatyw na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.
Informujemy, że istnieje możliwość zarejestrowania się jako Partner KSOW w bazie partnerów!
Można to zrobić na stronie internetowej KSOW.
Zachęcamy do odwiedzenia portalu internetowego http://ksow.pl
Data publikacji tego materiału: Wtorek, 30 Października 2018 Godzina: 14:58.